Porady

Jesienne i zimowe wyprzedaże sprzętu sportowego

29 października 2018

Jesień to doskonały czas na zakup sprzętu sportowego. W wielu sklepach trwają bowiem wyprzedaże letnich kolekcji. Posezonowe obniżki cen pozwolą Ci na spore oszczędności. Niekiedy nowe akcesoria gimnastyczne czy rolki są sporo tańsze niż używane. Sprawdź dlaczego i gdzie warto kupować przeceniony sprzęt sportowy.

Kiedy półki sklepowe zapełniają się łyżwami, nartami i innymi akcesoriami do uprawiania aktywności zimowych, przychodzi czas na obniżki cen letniego sprzętu sportowego. Wiele osób uważa, że to najlepszy okres w roku, aby kupić hulajnogę, waveboard czy rakiety do tenisa. Ceny produktów na jesiennych promocjach często spadają o 20, 30, a nawet 50%. Oznacza to spore oszczędności dla budżetu domowego – zwłaszcza w przypadku osób, które uprawiają sport całymi rodzinami.

Przeceniony sprzęt sportowy dla całej rodziny

Wydaje Ci się, że zakup rolek czy wrotek po wakacjach mija się z celem? Pomyśl, że tylko w przypadku złotej polskiej jesieni Ty lub Twoje dziecko będziecie mogli korzystać z nich nawet do końca października. A wtedy już tylko pół roku dzieli Was od nadejścia wiosny i kolejnych słonecznych miesięcy idealnych do aktywności na zewnątrz. Letni sprzęt sportowy nie zajmuje dużo miejsca. Nawet jeżeli są to huśtawki ogrodowe czy trampoliny zazwyczaj można je złożyć do kompaktowych rozmiarów i przechować w piwnicy lub na strychu.

Obniżki cen dotyczą nie tylko kolekcji dla dorosłych, ale też dla najmłodszych. Dzieci szybko wyrastają ze sprzętu sportowego, dlatego jesienne promocje, które zaczynają się z początkiem października są świetną okazją, aby przygotować je na kolejny aktywny sezon, nie rujnując przy tym domowego budżetu. Warto wówczas zwracać uwagę na wrotki z regulacją rozmiaru czy inne uniwersalne gadżety, które będą im towarzyszyły na dłużej.

jesienne zimowe wyprzedaze

Czy obniżki cen są dobre dla wszystkich?

Każdy chce kupować taniej, dlatego szuka okazji, aby zaoszczędzić. Obniżki cen w sklepach sportowych to najlepszy sposób na zakup sprzętu sportowego w cenie nawet o połowę niższej niż na początku sezonu. Jakie są wady tego rozwiązania?

Po pierwsze wielu rodziców obawia się, że zakupiony produkt okaże się za mały za kilka miesięcy. Wspomniana opcja regulacji buta w przypadku rolek czy wrotek skutecznie rozwiązuje to zmartwienie. W przypadku sportów rakietowych, skakanek, piłek czy hulajnogi ten problem praktycznie przestaje istnieć.

Przeceniony sprzęt sportowy za rok może nie być już modny. To fakt, podobnie jak w przypadku ubrań trendy na kortach czy w skateparkach zmieniają się. Jednak współcześnie sportowy design nie ulega zbyt wielu transformacjom. Tylko wprawione oko znawcy mogłoby wychwycić niuanse, wskazujące na to, że dany sprzęt sportowy pochodzi z ubiegłorocznej kolekcji.

Jesienne promocje nie tylko na sprzęt sportowy

Każdy sportowiec wie, że do uprawiania ulubionej dyscypliny nie wystarczy sam sprzęt. Trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią odzież na każdą pogodę i przydatne gadżety. Na wiosnę warto, abyś posiadał:

  • pasy i opaski odblaskowe,
  • worki i etui wodoszczelne,
  • kamizelki asekuracyjne.

Powyższe akcesoria możesz stosować nie tylko latem. Doskonale sprawdzą się przez cały rok. Elementy odblaskowe zwłaszcza zimą zwiększą Twoje bezpieczeństwo podczas treningu o poranku lub wieczorem. Kupione w trakcie jesiennych promocji mogą być tańsze nawet o połowę ceny.

Skoro mowa o bezpieczeństwie, warto zwrócić uwagę także na kamizelki asekuracyjne. Niezbędne zwłaszcza dla tych adeptów sportów wodnych, którzy nie są pewni swoich umiejętności pływackich. To niezastąpiony gadżet także dla najmłodszych, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

You Might Also Like

Leave a Reply