Fitness

Przydatne akcesoria do jogi

15 grudnia 2018

Joga jest sportem, który przebojem podbija Polskę. Jest to jednocześnie bardzo dobry środek rehabilitacyjny, dla osób z chorym kręgosłupem. Niezależnie czy mamy problem, czy nie joga nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a większość osób ją uprawiających raczej potwierdza, że im pomogła. Do jogi, jak i do każdego sportu stworzono sporo różnego asortymentu. Warto jest wiedzieć, który jest faktycznie pomocny.

Akcesoria do jogi które warto mieć

Maty do jogi

Mata do jogi to podstawa. Dzięki niej możemy wygodnie ćwiczyć niemal wszędzie, zarówno w pomieszczeniach, jak i na wolnym powietrzu. Spełnia ona kilka zadań:

– zapewnia nam odpowiednie podparcie, ponieważ stopy oraz dłonie nam się nie ślizgają,
– chronią nas przed zmarznięciem. Dotyczy to głównie miejsc, gdzie podłogi są zimne.
– chronią nas przed zabrudzeniami, które wszędzie są obecne.

Do maty do jogi, warto jest dokupić od razu opaskę do maty, jeśli nie jest zawarta w zestawie. Umożliwia ona przede wszystkim wygodne transportowanie maty.

Spodnie do jogi

W każdej dyscyplinie istotny jest strój. Nie inaczej jest w jodze. W jodze najważniejsze są spodnie. O ile na górną cześć ciała założymy na przykład luźną bluzkę i będzie ok, o tyle spodnie powinny być dedykowane do jogi. Każdy, kto choć raz założył spodnie do jogi potwierdzi to stwierdzenie. Spodnie takie nie krępują ruchów, mają płaskie szwy, co powoduje, że nie uwierają nas. Najważniejsze są jednak zapiętki lub solidne ściągacze, które nie pozwalają podjeżdżać nogawką w górę łydek.

You Might Also Like

Leave a Reply